Diabetológiai szakápoló és edukátor

Diabetológiai szakápoló és edukátor
Ágazat megnevezése: Egészségügyi ágazat
Besorolása a képzési területek egységes osztályozási rendszere (KEOR) szerinti kód alapján: 0913 Ápolás és szülésznőképzés

 

A  szakmai képzés megkezdéséhez szükséges bemeneti feltételek:
Iskolai előképzettség: érettségi
Szakmai előképzettség: érettségi végzettséget követő minimum három éves és legalább MKKR 5 besorolású ápoló szakképesítés-ráépülés, csecsemő és gyermekápoló
szakképesítés-ráépülés vagy általános ápoló szakma
Egészségügyi alkalmassági 
Szakmai gyakorlat területe és időtartama: 2 év ápoló, csecsemő és gyermekápoló
munkakörben töltött szakmai gyakorlat

Óraszám: 600 óra

Tanfolyam ára: 280.000 Ft (részletfizetési lehetőséggel)


A diabetológiai szakápoló és edukátor mind a prevenciós munkában, mind a betegellátásban a
szövődmények késleltetésében, illetve az ellátásban team tagként szakmailag magasan képzetten vesz részt. Tevékenysége kompetenciáján belül kiterjed a prevenció mindhárom szintjére.
Diabeteses betegeket ápol, gondoz jellemzően kórházi osztályon, szakrendelőben, Diabetes Centrumban, házi orvosi szolgálatnál. Egyénre szabottan oktatja a betegeket és hozzátartozóikat az egészségnevelés módszereivel, a didaktika alapelvei alapján a betegséggel kapcsolatos ismeretekre és az önmenedzseléshez szükséges eszközök alkalmazására. A hypoglykaemiás rosszullétet felismeri, elhárítja. A hyperglykaemiás kómát felismeri, elhárításában részt vesz.
Speciális vérvételeket, terheléses vizsgálatokat végez, hossz- és súly percentilis értéket számít, bőrredő mérőt használ a tápláltsági állapot megítéléséhez. Neuropathiás szűrővizsgálatot, fizikális-, oscillometriás-, Doppler-vizsgálatot végez, és vibrációs érzésvizsgálatokat kivitelez.
Team tagként részt vesz a terhességgel szövődött cukorbeteg interdiszciplináris ellátásában, gondozásában A prekoncepcionális gondozásban részt vesz, gondozási tervet készít, életmódi tanáccsal látja el a beteget és hozzátartozóját Újszülöttkori, csecsemőkori, gyermekkori diabetes mellitus tüneteit felismeri, inzulinterápia kivitelezésében részt vesz. Alapvető lábápolási eljárásokat, mint szakszerű lábápolást, benőtt köröm ellátását és sebkezelést végez, baktériumtenyésztéshez mintavételt készít.Tanácsot ad a társadalmi támogatások igénybevételéhez, a gyógyászati segédeszközök beszerzéséhez. Oktatja a betegeket és hozzátartozóikat a környezetvédelmi szabályokra, a környezeti fenntarthatóság védelmére.


A képzés elvégzéséről a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerből  „Tanúsítványt” állít ki az intézmény.

Szakmai záróvizsga szervezését vállaljuk!

További részletekért keressen minket e-mailben (info@rivieratanoda.hu)

Jelentkezem


Jelentkezés

Mi a jelentkezés folyamata?

  1. Töltse ki a lenti űrlapot, és kattintson a “Jelentkezem!” gombra! Ügyeljen arra, hogy a *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező.
  2. Ezután kapni fog egy e-mailt, benne a megrendelés részleteivel és az előlegszámlával számlával.
  3. Utalja el a számla végösszegét az e-mailben található számlaszámra!
  4. Amint beérkezik az összeg, véglegessé válik a jelentkezése, melyet emailen vissza is igazolunk.

 

Ellenőrző kód


Vissza a képzésekhez